Bible. Korán. A pak Fejka, Ribba, Klippan a Mälm. Nejrozšířenějšími publikacemi na světě jsou ty dvě náboženské a pak katalog IKEA s 200 miliony výtisky ročně. Pro mnohé rovněž náboženství.
Malý throwback do roku 2014 a edice teenage Adéla&Tomas
Praha inovuje, zbytek republiky se snaží, Mostecko spí. To ukazuje průzkum napříč EU, který identifikoval regiony, které jsou nejprogresivnější. Berlín, Kodaň, Mnichov, Stuttgart docela září.
7400 ručně psaných blahopřání ročně. Tolik napíše Sheldon – CEO americké společnosti s humanitární pomocí - aby poděkoval svým zaměstnancům za práci a popřál hezké narozeniny. Můj šéf se tváří kysele, když chci po týdnu 9hodinových směn odejít ve čtvrtek dřív...
Nad Venezuelou se smráká. Už dlouho a potichu. A s cenami ropy na aktuálních hodnotách nejsou venezuelské vyhlídky žádnou telenovelou. Inforgrafika Reuters to shrnuje. Obchody jsou rabovány hned jak jsou zásobeny. Nedostatek antikoncepce, kondomu a stav zdravotnictvi, ve kterem je porod risk se životem všech zúčastněných, vede ženy ke sterilizaci. Ekonomika, na které se obchoduje se třemi systémy směnného kurzu. Už aby přijel Juan Ángel Villanueva a situaci zachránil.
Pokud čtete tenhle článek, tak váš jazyk zrovna nepatří mezi jeden ze světových. Na druhou stranu to dost pravděpodobně znamená, že umíte ještě nějaký další. Stále více Britů totéž říci nemůže. A trend, kdy jsme se začínali učit čínsky, taky dost možná pomine, protože vlivem digitalizace samotní Číňané začali zapomínat, jak se některé znaky zapisují. Což dost možná znemená zánik zapisované čínštiny. Nu, a jaký jazyk se teď tedy učit? Babo raď! The Economist mluví o francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině, arabštině a trochu překvapivě i latině. But if China is the country of the future, is Chinese the language of the future?
2017 National Geographic Travel Photographer of the Year už zná vítězné snímky. Výběr mých oblíbených níže. Úplná galerie na NG.
Zajít si půjčit spacák, stan, diabolo nebo dětskou sedačku. Díky pražské knihovně věcí to jde snadno. Mají všechny ty věci, které (občas) potřebujeme, ale nechceme vlastnit.
Roboti se už nějakou dobu porozhlíží po pěkné řádce profesí, kterou brzy zmáknou levou zadní. Skladníci, knihovníci, poslíčci, dělníci pásové výroby psal jsem už loni. A teď už i řidiči kamionů a stavební dělníci. Není náhodou, že v naprosté většině zmíněných případů jde o profese predominantně vykonávané muži. A tak se ve WIRED ptají, zda náhodou není robotizace nejen ekonomický, ale i kulturní, identický a genederový problém. S všichni ti muži, kteří už nebudou zajišťovat rodinu, protože je nahradila směs čidel, koleček a motorů.
Jak by asi vypadal ikonický The New Yorker, kdyby ho vydávali v Tokiu? Na to odpovídá projekt The Tōkyōiter, který dává prostor umělcům ztvárnit Tokio na legendární titulce. Mrkněte.
Na co se podívat
Anomalisa
ČSFD 66 % | Rotten Tomatoes 92 %
What is it to be alive?
Každý člověk prožívá dny. Některé jsou dobré, jiné špatné. Všichni jsme prožili dětství. Všichni máme tělo. Každé tělo má své bolesti. A každé rovněž skrývá něco jedinečného. A na to se musíme zaměřit. Remember, there is someone out there for everyone.
I think you are extraordinary!